ÖZEL YARATICI ANAOKULU

Branşlar

BRANŞ DERSLERİMİZ

 

Ağaç yaşken eğilir;Çocuklarımızın yeteneklerine göre eğitim almalarını sağlayarak başarılarının temellerini atıyoruz.

Özel Yaratıcı Anaokulu-Branş Ders-Bale-Modern Dans

 

BALE VE MODERN DANS

Dans etmek her yaşta insanın deneyimleyebileceği bir etkinliktir. Dans, sanatsal ve kültürel bir etkinlik olmasının yanında, kişiyi ruhsal ve zihinsel olarak da olumlu yönde etkilemektedir.Uzmanlar ve araştırmalar tarafından onaylanan bir gerçek var ki o da dansın kişiye ruhsal ve zihinsel pek çok yararı olduğudur. Öncelikle dans aktivitesi kişisel gelişimimizi de desteklemektedir.

Özel Yaratici Anaokulu Halk oyunları

HALK OYUNLARI

Halk oyunlarının çocuklar üzerinde bedensel, zihinsel ve motorsal gelişimine kesinlikle faydaları vardır. Disiplin açısından da halk oyunlarının çok olumlu etkisi vardır. Çocukların aynı müzikte, aynı hareketleri yaparak aynı sesi çıkartmaları, toplu halde el ele tutuşmaları, komutla hareket etmeleri, onların tamamen bütünleşmelerini ve birlik içinde oyun bitene kadar dikkatlerini kaybetmeden organize olmalarını ve kurallara uymalarını sağlar. Çocuklar için sayısal zekanın gelişmesinde de halk oyunları dersi çok önemlidir. Ritim duygusunu geliştirir. Dikkatlerini daha kolay toplamalarını sağlar. Bireysel anlamda kendilerini ifade etme yetenekleri de artar
Özel yaratıcı anaokulu-branş dersi-Drama-Murat SEREZLİ

DRAMA

Drama yönteminde bütün duyu organları etkin bir şekilde kullanıldığı için çocuğun dikkat, algılama, dinleme, konuşma, bedenini de kullanarak anlatma ve yorumlama gibi iletişim becerileri gelişir. Böylece çocuk kendini ve sorunlarını ifade edebilmeyi ve yorumlamayı öğrenir. Drama, çocuğun utangaçlık, çekingenlik vb. olumsuz duygulardan arınmasını sağlar. Drama oyun oynayarak yapıldığından soyut ve teorik olay ve kavramların anlaşılıp somutlaştırılmasına yardımcı olur. Böylece olaylar karmaşık bile olsa çocuk kolayca anlar ve yorumlar, çatışmalarla olumlu biçimde baş etmesini öğrenir. Çocuğun düş gücünü geliştirir ve zenginleştirir. 
Ozel yaratici anaokulu-mental aritmetik-selin

 

 

MENTAL ARİTMETİK

Beynimizde sağ ve sol lob aynı anda öğrenme faaliyetine katıldığından çocukların soyut kavramları somutlaştırarak kalıcı öğrenmeyi,görsel hafızayı ve odaklanmış dikkati geliştirmeyi,en önemlisi de öğrencilerimizin zorlandığı matematiği daha eğlenceli olarak zihinde kodlanmasını sağlıyor ve dört işlemi daha hızlı ve pratik yapmasını destekliyor.

 

 

DENEY ATÖLYESİ

Çocuklarımızın eğlenerek öğrenmelerini sağlayarak deneylerle fen bilimlerinde bilgi sahibi olmalarını sağlayan etkinlikler yapılır.

ÖZEL YARATICI ANAOKULU
;

Hemen bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz!