ÖZEL YARATICI ANAOKULU

Pdr (Rehberlik)

REHBERLİK HİZMETİ(PDR)

 

Günümüzdeki eğitim anlayışında her öğrencinin bireysel farklılıkları olduğu kabul edilerek öğrenci merkezli eğitim öğretim ortamı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu nedenle eğitimi tamamlatıcı ve destekleyici bir hizmet olan PDR hizmetlerine önem verilmektedir. Okulda PDR hizmetleri, öğrencinin kendini daha iyi tanıması, özelliklerinin farkında olması, kendisine açık olan fırsatları ve seçenekleri tanıması, kendisi için gerçekçi kararlar alabilmesi, potansiyellerini geliştirebilmesi, karşılaştığı engel ve sorunlara karşı uygun baş etme becerileri gösterebilmesi ve çevresine uyum sağlayabilmesi için yürütülen psikolojik yardım hizmetleridir.

 
ÖĞRENCİ TANIMA

Aday öğrencilerimizin gruba uygunluğunu,gelişimlerini ve davranışlarını değerlendirmek için yapılan çalışmalardır.

 

 

ORYANTASYON

Okulun ilk günleri hiç şüphesiz çocukların ve ebeveynlerin çok farklı duygular yaşamalarına sebep olur. Çocuklar yeni bir ortama giriyor olmaktan dolayı kaygı, heyecan, korku duyabilirler.

Okula mutlu bir başlangıç yapmak, çocukların okul hakkında olumlu hisler beslemelerine ve okula daha kolay uyum sağlamalarına yardımcı olur.

 

 

 

 

ÖLÇME-DEĞERLENDİRME

Okulumuzda öğrencilerimizin Okulumuza yeni başlayan öğrencilere yönelik bireysel olarak yapılan ve öğrencilerimiz sağlıklı bir şekilde adaptasyonlarını gerçekleştirmelerini sağlayan çalışmalardır.
Psiko-sosyal,duygusal ve bilişsel alanlarda güçlü yönlerini ve desteklenmesi gereken yönlerini belirlemeye ve takip etmeye yönelik çalışmadır.

ÖZEL YARATICI ANAOKULU
;

Hemen bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz!